Ramazan

Antalya'da Ramazan ayı etkinlikleri

Antalya'da Ramazan ayı etkinlikleri

Giriş: 09 Temmuz 2013, 14:47 Güncelleme: 09 Temmuz 2013, 14:49

Ramazan ayı dolayısıyla belediyeler tarafından iftar sofraları kurulacak.İlk gün Karaalioğlu Parkı'nda sanatçı Mehmet Erdem konser verecek

Ramazan ayı dolayısıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi her gün farklı mahallede iftar sofraları, Kepez Belediyesi de Spor Kompleksinde iftar çadırı kuracak, Muratpaşa Belediyesince dağıtım noktalarından vatandaşlara yemek dağıtılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede kurulacak iftar sofralarıyla 37 bin 250 kişiye iftar yemeği verilecek. Bugünkü iftar sofrası ise Kapalı Yol'da kurulacak.

Bunun yanı sıra her gün Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü, Kapalı Yol Kışlahan Otel önü, Antalya Şehirler Arası Yolcu Terminali, Tıp Fakültesi ve Doğu Garajı bölgesinde de yaklaşık 75 bin kişiye iftar yapabilmeleri için kumanya dağıtılacak. Bin 500 ihtiyaç sahibinin evine sıcak yemek götürülmeye devam edilecek.

Ayrıca 60 camide Ramazan ayı boyunca 20 bin kişiye lokma tatlısı ikram edilecek, 10 bin kişiye de gıda paketi yardımı yapılacak.

Etkinlik kapsamında ise ilk gün iftardan sonra Karaalioğlu Parkı'nda sanatçı Mehmet Erdem tarafından konser verilecek.

Kepez'de iftar çadırı kurulacak

Kepez Belediyesi tarafından Yeni Mahalle Kepez Spor Kompleksi'nde iftar çadırı kurulacak. Çadırda günde 3 bin kişiye yemek verilecek. İhtiyaç sahibi 3 bin kişiye de gıda paketi yardımında bulunulacak. Aynı alanda iftar sonrası çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İlk gün iftar çadırının kurulduğu alanda Hacivat-Karagöz, Mehteran, Aşık-Maşuk, Tulumbacılar gösterileri sunulacak.

Muratpaşa Belediyesi Aşevince de Yenigün Kapalı Pazarı, Kızıltoprak Mahallesi Kapalı Pazarı, Yeşildere Mahallesi Muhtarlık yanı, Doğuyaka Mahallesi Termesos Bulvarı, Bayındır Mahallesi Palmiye Caddesi Semt Veznesi yani ve Arık Caddesi'nde her gün 20 bin kişiye sıcak yemek dağıtacak. Çocuklar için Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Konyaaltı Belediyesi tarafından ise Ramazan ayı boyunca çeşitli sanatçıların katılımıyla konser etkinlikleri düzenlenecek. Bin kişiye yardım paketi dağıtılacak.

Döşemealtı Belediyesince Kapalı Pazar yerinde her gün bin kişiye iftar yemeği verilecek.

Aksu Belediyesi tarafından yaklaşık bin 900 kişiye yardım paketi dağıtılacak.

Kaynak: AA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim