Ramazan

4 bakan Diyarbakır'da birlikte teravih kıldı

4 bakan Diyarbakır'da birlikte teravih kıldı

Giriş: 25 Temmuz 2013, 04:22 Güncelleme: 25 Temmuz 2013, 04:22

Bakanlar Eker, Yıldız, Şimşek ve Yılmaz, Hazreti Süleyman Camisi'nde kılınan teravih namazında vatandaşlarla aynı safta yer aldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'daki Hazreti Süleyman Camisi'nde vatandaşlarla birlikte teravih namazı kıldı.

Rönesans Düğün ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Dicle Elektrik Dağıtım AŞ ve Dicle Elektrik Perakende Satış AŞ'nin devir teslim ve imza töreninin ardından birlikte iftar yemeğine katılan Enerji Bakanı Yıldız, Maliye Bakanı Şimşek, Kalkınma Bakanı Yılmaz ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Sur ilçesindeki Hazreti Süleyman Camisi'ne geldi.

Teravih namazı kılan bakanlar, İçkale'de yapılan restorasyon çalışmaları hakkında Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Tevfik Arıtürk'ten bilgi aldı.

Bu arada Bakan Yıldız, İçkale gezisinden sonra ev ziyaretlerinde bulunmak üzere diğer bakanlardan ayrılarak Sur ilçesinde oturan düşük gelirli 3 aileyi ziyaret etti. Sur ilçesinde yürüyerek sokaktaki vatandaşlarla sohbet eden Yıldız, daha sonra Dağkapı Meydanı'nda vatandaşlarla oturup çay içti. Diyarbakırlılar Bakan Yıldız'a sevgi gösterisinde bulunurken kimileri de sorunlarını anlatarak Yıldız'dan yardım talebinde bulundu.

Yıldız, vatandaşlarla sohbetinden sonra meydandan ayrıldı.

Kaynak: AA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim