Ramazan

Deniz Feneri'nden 60 bin aileye gıda yardımı

Deniz Feneri'nden 60 bin aileye gıda yardımı

Giriş: 09 Temmuz 2014, 17:43 Güncelleme: 09 Temmuz 2014, 17:43

Deniz Feneri, aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 60 bin aileye gıda yardımı yapacak.

Dernekten yapılan açıklamada, savaşın ilk günlerinden beri Suriyelilere hiç ara vermeden yardım yapıldığı belirtildi. Ramazanda zekat ve fitrelerini derneğe bağışlayan hayırseverler sayesinde gıda yardımının yapılacağı 60 bin ailenin yüzünün güleceği kaydedilen açıklamada, Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Yayladağı, Reyhanlı, Kırıkhan, Mardin, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Nizip, İslahiye, Halep, İdlip ve Lazkiye'de yaşayan 10 bin Suriyeli'ye 30 bin koli yardımın dağıtımının başlandığı bildirildi.
 

Her aileye kuru gıda, kahvaltılık ve temizlik malzemeleri içeren üçer kolilik yardımların ulaştırıldığı aktarılan açıklamada, 425 ton gıda ve temizlik malzemesi taşıyan 17 tırın, Türkiye genelinde yardıma muhtaç aileler ile Suriyelilere yardım dağıtmak üzere yurdun dört bir yanına hareket ettiği hatırlatıldı.

Derneğin İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Şanlıurfa ve Antalya'da bulunan şube, temsilcilik ve Kilis'teki ofisi aracılığıyla organize edilen yardım dağıtımlarına gönüllülerin de destek verdiği anlatılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Dernek geçen hafta Birleşik Arap Emirlikleri'nce tedarik edilen 2300 koli gıda malzemesini Suriyeli savaş mağdurlarına teslim etti. Bu gıdaların bir kısmı Ankara'da yaşayan Suriyeli ailelere, bir kısmı ise sınır bölgelerine ve Suriye'nin içine ulaştırıldı. Öte yandan Irak Türkmenleri için hazırlanan yardımlar da önümüzdeki günlerde yola çıkaracak."

Kaynak: AA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim