Ramazan

Mevsimlik işçilere Ramazan yardımı

Mevsimlik işçilere Ramazan yardımı

Giriş: 14 Temmuz 2014, 15:37 Güncelleme: 14 Temmuz 2014, 15:37

TÜMÇADER, Türkiye’nin değişik illerinden Kırıkkale’ye gelen mevsimlik işçilere gıda ve elbise yardımında bulundu.

 Yapılan yardımları üyelerinin kendi gayret ve çabalarıyla temin ettiklerini açıklayan TÜMÇADER Genel Sekreteri Seyit Daştan, yardım dağıtılanların tarlalarda mevsimlik işci olarak çalışan Şanlıurfa ve Suriye’den gelen insanlardan oluştuğunu ifade etti.
 

Üyelerin elindeki nimetlerin kıymetini ihtiyaç sahibi ailelerle paylaştığını açıklayan Daştan, "Burada gördük ki Suriye’deki savaş, aileleri birbirinden ayırmış ve insanların tüm varlıkları ellerinden gitmiş. Suriye’de öğretmen ve avukat olarak görev yapan insanlarla karşılaştık. Burada tarlada çalışmaktalar. Kendileri ile konuşmak istedik. Kendilerinden bilgi almak istedik. Öyle şeyler söylediler ki çok üzüldük. Savaşın en çok mağdur ettikleri ise tartışmasız kadın ve çocuklar.

Ülkelerinde rahat bir yaşamları olan mülteciler şimdi zor şartlarda hayatlarına devam ediyorlar. Fakat insanlar yine de bu zor günlerin geçeceğini umut ediyorlar. Bu günlerin geçici olduğunu söylüyorlar. Görüştüğümüz insanlar çok mağdur olduklarını, çok şeye ihtiyaçları olduğunu söylediler." dedi.

Gördükleri karşısında çok duygulandığını açıklayan TÜMÇADER üyesi Ömer Çöklü ise "Bütün insanlar, bir lokma ekmeğin değerini bilmeli, israftan kaçınmalı. Bu insanlar çok uzağımızda değiller. Görmek lazım. Müslümanlar olarak dua ederek, yardımlaşarak, paylaşarak bu zor günlerin geçebileceğinin farkına varmak lazım. Allah’tan dilerim ki savaş bir an önce biter ve bu insanlar yurduna evlerine ailelerine kavuşurlar." şeklinde konuştu.

Kaynak: CİHAN

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim