Ramazan

Kabe'ye rekor ziyaretçi: Ramazanda hac gibi rakam!

Kabe'ye rekor ziyaretçi: Ramazanda hac gibi rakam!

Giriş: 30 Haziran 2015, 12:10 Güncelleme: 30 Haziran 2015, 12:10

Ramazan ayının ilk 10 gününde Kabe'yi 8 milyon kişi ziyaret etti. Kabe’ye gelenlerin sayısı geçen yıla oranla tam yüzde 49 arttı.

Müslümanların Kabe’ye olan ilgisi her geçen yıl artarak katlanıyor. Rakamlar ramazan ayının başlamasıyla birlikte, ziyaretin rekor denebilecek düzeylere ulaştığını gösteriyor. Ramazan ayının başladığı günden itibaren 8 milyon kişiyi çoktan geçen ziyaretçi sayısı bu seneki büyük ilgiyi de özetler nitelikte... 

Suudi Arabistan Hac ve Umre Dairesi Mekke Bölgesi Müdürü Salah Sakr, ülkenin resmi ajansı SPA’da yer alan açıklamasında, sadece ramazan ayının ilk 10 gününde 8 milyondan fazla kişinin Kabe’yi ziyaret ettiğini belirtti.

25 MİLYON KİŞİ BEKLENİYOR

Sakr, umreye gelenler dahil bu yıl ramazanın ilk 10 gününde, ibadet için Kabe’ye gelenlerin sayısının geçen yıla oranla yüzde 49 arttığını, 38 bin aracın Mekke’ye ziyaretçileri taşıdığını ifade etti. Geçen yıl aynı zamanlar 4 milyon ziyaretçiyi ağırladıklarını belirten Salah Sakr ayrıca ramazan ayı boyunca 25 milyon kişinin ziyaretini beklediklerini ve çalışmalarını da bu doğrultu da yaptıklarını kaydetti.

KABE'DEN CANLI YAYIN GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Vahdet!

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim