Ramazan

Şanlıurfa'da Said Nursi bereketi

Şanlıurfa'da Said Nursi bereketi

Giriş: 14 Ağustos 2012, 09:31 Güncelleme: 14 Ağustos 2012, 09:31

Şanlıurfa’da Bediüzzaman Said Nursi’nin vefatının 52. yıldönümü nedeniyle Mevlid-i Şerif okundu. Mevlid’te buluşan Nur talebeleri ve vatandaşlar hasret giderdi.

Dergah Camii'nde Yatsı Namazı’nın ardından Bediüzzaman'ın vefatının 52'nci yılı münasebetiyle mevlit okundu.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) ve bütün Peygamberler olmak üzere vefatının 52. yılı münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve sevabı manevi şehitlerimizin ruhlarına bağışlanmak üzere yatsı namazının ardından Şanlıurfa Dergâh camiinde Mevlid ve Hatim-i Şerif okundu.

Yurdun ve Dünyanın dört bir yanından Said Nursi sevenlerinin ve okurlarının katıldığı Mevlid-i Şerife katılımın bir hayli fazla olduğu görüldü.

Vatandaşlar, böyle bir gecede bulunmaktan, manevi havayı tatmaktan dolayı Allah’a şükür içerisinde olduklarını belirterek, “Said Nursi Hazretleri hiç hak etmedikleri halde, sır İslam’ı, Allah’ı ve onun Peygamberini anlattığı için 18 yılı aşkın süre boyunca zindanlarda sürgün edildi. Onun yolu Kur’an-ı Kerim ve Sünnet yoludur. Rabbim O’nu anlayabilmeyi ve O’nun yolundan gitmeyi nasib etsin. Gecemiz hayırlı uğurlu olsun. Şehitlerimizin ailelerine sabır diliyoruz, mekanları Cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfalılar’ın ev sahipliğini yaptığı ve 52 yıldır aralıksız yapılan Mevlid’e Şanlıurfa dışından katılan misafirleri Şanlıurfalılar evlerinde ağırlamak için çaba harcadı.

Said Nursi ve Şehitlerin anıldığı geceyi Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi binlerce vatandaş ile birlikte ifa edenler arasındaydı.

Said Nursi, 12 Mart 1960 tarihinde geldiği Şanlıurfa, İpek Palas Oteli'nde hayatını kaybetti. Dergah Cami'ine defnedilen Said Nursi'nin naaşı daha sonra bilinmedik bir yere götürüldü.

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim