Ramazan

Şanlıurfalılar Sakal-ı Şerif'e koştu

Şanlıurfalılar Sakal-ı Şerif'e koştu

Giriş: 14 Ağustos 2012, 09:38 Güncelleme: 14 Ağustos 2012, 09:38

Şanlıurfa’da, Kadir Gecesi nedeniyle sabah namazı çıkışında ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen binlerce kişi uzun kuyruklar oluşturdu.

Kutsal emaneti biran önce görmek için yüzlerce metre uzunluğunda kuyruk oluşturan kadın ve erkeklerin sakalı şerifi öptü.

Kadir Gecesi nedeniyle Sakal-ı Şerif, erkekler için Dergah ile Peygamberler ve Hazreti İbrahim Peygamber Camii’nde, kadınlar için de Çarhoğlu Camii’nde ziyarete açıldı. En yoğun kalabalık ise kutsal olduğuna inanılan Balıklıgöl ile Hazreti İbrahim’in doğduğu mağaranın bulunduğu Dergah Camii’nde yaşandı. İzdihama karşı çok sayıda polis camilerde görevlendirildi. Sahur yemeklerinin ardından sabah namazını kılıp, ardından camiye gelen binlerce kişi, kutsal emaneti görebilmek için karanlık havada uzun kuyruklar oluşturdu. Küçük yaştaki bazı çocuklar da babalarıyla birlikte geldikleri camide Sakal-ı Şerif‘i görme imkanı buldu. Sıraya giren vatandaşlar, cami görevlisinin elinde tuttuğu Sakal-ı Şerif’i görüp, öpmeye çalıştı. Uzun kuyruk oluşan cami avlusunda birçok kişi ise, cep telefonu ile Sakal-ı Şerif‘in fotoğrafını çekti. Bazı vatandaşların Sakal-ı Şerif‘i görünce tekbir ve salavat getirdiği, bazılarının ise gözyaşı döktüğü görüldü.

sanliurfa.com

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim