Ramazan

Zeybekçi şehit aileleri ve gazilerle iftar etti

Zeybekçi şehit aileleri ve gazilerle iftar etti

Giriş: 11 Temmuz 2014, 00:32 Güncelleme: 11 Temmuz 2014, 00:32

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, Bursa Ticaret Odası ve Bursa Valiliği'nin şehit aileleri ve gazilere düzenlediği iftar programlarına katıldı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bursa Ticaret Sanayi Odası’nın ‘Ramazan’da Birlikte Olalım’ kampanyası çerçevesinde Çarşamba Pazaryeri’nde düzenlediği ‘İftar Sofraları’ ve Bursa Valiliği'nin şehit aileleri ve gazilere düzenlediği iftar programlarına katıldı. 

Şehit aileleri ve gazilere verilen iftar programında konuşan Bakan Zeybekçi, “Asıl olan bu ülkede kardeş kanının akmamasıdır ve sebebi, bölgesi, dili ve yöresi ne olursa olsun artık bu ülkenin analarının göz yaşları akmasın diyoruz. Kardeş kavgasının olduğu yerlerdeki, İslamiyet'in hiçbir unsuruna ve özelliğine sığmayan uygulamaları kabul etmek mümkün değil, zerresini hoş görmek mümkün değil. Yüreğimiz kan ağlayarak kardeş kavgalarının bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Diğer taraftan Ramazan'da çocuklara, bebeklere ve kadınlara bomba yağdıranları da Allah'a havale ediyoruz. Mübarek Ramazan gününde Allah bu zulmün bitmesi için yardım etsin” dedi.

Bakan Zeybekçi, “Programınızla ilgili Başbakanımıza bilgi verdiğimizde size çok selamlarını iletmemi söyledi. Başbakanımızın size selamını iletiyorum. Her birinizin Ramazanınızı da ayrı ayrı tebrik ediyor. Ciğerparelerinizi, canlarınızı bu vatana, bayrağa ve milletin kutsal değerlerine kurban verdiniz. En değerli ve kıymetlilerinizi verdiniz. Allah sizleri inşallah cennetinde kavuştursun. Allah en sevdiklerinizi sizi cennetin kapısında beklerken orada bulundursun. Gazi kardeşlerimiz şehit olmak üzere çıktıkları yolda gazi olan kardeşlerimize Allah'tan sağlıklı ve sıhhatli uzun bir ömür diliyorum. İnsanlık tarihine baktığımız zamana vatanı, dini ve namusu için bu millet kadar canını feda eden başka hiçbir millet yoktur. Milyonlarca şehidimiz vardır. Bu ülkenin her metrekaresine bir şehit düşmektedir. Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu, Yemen, Afrika ve Hicaz’da da binlerce ve yüz binlerce şehidimiz vardır. Allah onlardan razı olsun. Onlar olmasaydı bu akşam burada oturuyor olmayacaktık ve bu ülkenin evlatlarının başı bugün dik olamayacaktı. Alnımız ak olmayacaktı. Bayrağımız dalgalanmayacaktı. Onlar için ne yapsak azdır. Giden canların yerini hiçbir şey tutmaz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim