Ramazan

Hakkari Valiliği'nden bin kişiye iftar

Hakkari Valiliği'nden bin kişiye iftar

Giriş: 11 Temmuz 2014, 23:51 Güncelleme: 11 Temmuz 2014, 23:51

Hakkari Valiliği tarafından verilen görkemli iftar yemeğine yaklaşık bin kişi katıldı.

Hakkari’de ilk defa düzenlenen kapsamlı iftar yemeğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Valilik bahçesi girişine, süslenmiş 'Hoşgeldiniz' balonu asıldı. Vatandaşlar, okunan Türkçe ve Kürtçe ilahiler eşliğinde iftar alanına giriş yaptılar. Valilik bahçesi girişinde bekleyen Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Sönmez, vatandaşları tek tek kapıda karşıladı.

İl dışından getirilen bir şirketin elemanları tarafından mumlarla süslenmiş masalar hazır hale getirilerek, vatandaşlara iftar öncesi yiyecekler ile kavurma ve pilav ikram edildi. Burada konuşan Vali Yakup Canbolat, Hakkarili vatandaşlara uygun olarak bir iftar yemeği düzenlediklerini belirtti.

Canbolat, "Hakkari’de görev yapan bütün yöneticiler, Hakkari’nin ileri gelenleri, esnafları ve Hakkari’deki tüm vatandaşlarımızı burada görmeyi arzu ettik. Valiliğin düzenlemiş olduğu iftar yemeğine Hakkarili vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Bu bizi fazlasıyla mutlu etti. Ümit ve temenni ediyoruz ki Ramazan ayı büyük bir muhabbeti ve huzuru ile devam ediyor. Ramazan ayı hepimize huzur ve mutluluk, sağlık, mutluluk ve esenlik getirsin. Hakkari ilimizde Ramazan'dan sonra da inşallah huzuru yaşamayı hepimize muvaffak etsin inşallah. Hakkari’nin yeni valisi olarak sizleri burada bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Ayaklarınıza sağlık hoş geldiniz Allah oruçlarınızı kabul etsin" dedi.

İftar yemeğine İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ali Yüce, ilçe kaymakamları, vali yardımcıları, bazı STK temsilcileri, işadamları, esnaflar, muhtarlar, sendika temsilcileri, gazeteciler, hakim ve savcılar, kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş aileleri ile birlikte katıldı.
 

Kaynak: İHA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim