Ramazan

Maliye Bakanı Şimşek 5 bin kişi ile iftar etti

Maliye Bakanı Şimşek 5 bin kişi ile iftar etti

Giriş: 24 Temmuz 2014, 22:59 Güncelleme: 10 Nisan 2015, 16:08

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kilis Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen 5 bin kişilik iftar yemeğine katıldı.

Maliye Bakanı Şimşek, iftar öncesi Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla yakından ilgilenerek tek tek masaları gezdi.

Bakan Şimşek, yaptığı konuşmada, siyasi değerler olmadan istikrar olmayacağını ifade ederek, “Bütün partilerin denendiği 1990'lı yılların başına gidin. 1990'lı yılların başında Türkiye'nin milli geliri 198 milyar dolar. 12-13 yıl sonra 2002 yılına geliyorsunuz. Yerinde saymış. Yine 200 milyar dolar civarı. Halbuki Cumhurbaşkanı adayı Başbakanımızın döneminde 230 milyardan devraldığımız milli geliri küresel krize rağmen geçen sene 821 milyar dolara çıkarttı. Yani bu ülkede refah artmıştır. Alt yapıya eğitime sağlığa inanılmaz yatırımlar yapılmıştır. Bunlar siyasi istikrar sayesinde olmuştur. Bunlar reformlar sayesinde olmuştur. İşte bu reformların devamı için siyasi istikrarın devam için hükümetle Cumhurbaşkanı arasındaki uyumu için yeni Türkiye için 10 Ağustos'ta mutlaka ve mutlaka doğru tercih yapalım. Eski Türkiye'de bacılarımız başörtüleriyle okula gidebiliyorlar mıydı? Eski Türkiye'de sakallı amcalarımız kamu binalarında nasıl bir şekilde karşılanıyorlardı hatırlıyor musunuz? Eski Türkiye'yi sizler çok iyi biliyorsunuz. Bugün bütün okullarımızda Kur'an-ı Kerim seçmeli ders olarak okutuluyorsa, Hazreti Muhammed'in hayatı seçmeli ders olarak okutuluyorsa eski meslek liseleri imam hatip liseleri aleyhindeki o maalesef sınırlamalar o zulüm kaldırılmışsa, bugün başörtülü bacılarımız yurt dışında değil Türkiye'de okullarına gidebiliyorlarsa, devlet dairelerinde çalışabiliyorsa, hep bu reformlar sayesindedir. Türkiye bu dönemde geriye gitmemiştir. Türkiye ileri gitmiştir. Çünkü zaten milletimizin kendi değerlerinin yüceltilmesi milletimizin kardeşlik duygularını Türkiye'yi çok daha güçlü hale getirmiştir. Bugün her alanda Türkiye ileri gitmiştir.”

"2002 yılında bugün çatı adayın etrafındakilerinin döneminde bakın Türkiye'de silahlı kuvvetlerin ihtiyaçlarının yani makine ve teçhizatının yüzde 75'i ithal ediliyordu" diyen Şimşek, “Bugün çok şükür biz bu oranı yüzde 40'lara kadar düşürdük. Türkiye'nin dışa bağımlılığını azalttık. Hep söylüyorum. Gerçek milliyetçilik budur. Gerçek milliyetçilik Türk Lirası'na itibar kazandırmaktır. Gerçek milliyetçilik Türk pasaportuna itibar kazandırmaktır.

Bugün geçmişe oranla neredeyse 50-60 ülke Türkiye'ye vize uygulamıyor biliyor musunuz. Türkiye güçlendi. Birçok ülke Türk vatandaşı bize ziyaret etsin diye kampanyalar bile yapıyor. Nasıl oldu? Bu iş sloganlarla olmadı. Bu iş reformlarla oldu. Doğru politikalarla oldu. İşte bu reformların mimarına bu Türkiye'ye saygınlığı kazandıran Başbakanımıza, Cumhurbaşkanı adayımıza inşallah Kilis geçmişte olduğu gibi yine güçlü destek verecektir kardeşlerim” dedi.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ise 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kilis’ten zaferle çıkacaklarını söyleyerek, “Kilis dünya lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a her zamanki gibi güçlü bir destek verecektir. Sayın Bakanımın Mehmet Şimşek her konuda bizlere yardım ediyor. Huzurlarınızda Kilis halkı olarak sayın bakanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. 10 Ağustos seçimlerine kadar gece gündüz demeden çalışarak ilk turda Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. 24 saat çalışacağız” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim