Ramazan

Vatan hasretiyle ramazana girecekler

Vatan hasretiyle ramazana girecekler

Giriş: 26 Haziran 2014, 13:30 Güncelleme: 26 Haziran 2014, 13:30

Hatay'daki çadır kentte kalan Suriyeliler, vatanlarından ve yakınlarından uzakta ramazana girecek olmanın hüznünü yaşıyor.

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Yayladağı ilçesindeki YİBO çadır kentinde kalan 3 bin 500 Suriyeli, bu yıl da ramazanı ülkelerinden uzakta geçirecek.
 

Lazkiye'nin Bayırbucak Türkmen bölgesinden Türkiye'ye gelen 4 çocuk babası Ali Çemrek, AA muhabirine, ülkelerinden uzakta üçüncü kez ramazanı geçireceklerini söyledi.

Dini gün ve bayramlarda hüznü ve sevinci bir arada yaşadıklarını belirten Çemrek, "Gönül isterdi ki bu mübarek günleri vatanımda, annem, babam ve yakınlarımla geçireyim. Çadır kentteki herkesin böyle düşündüğünü tahmin ediyorum. İnşallah en kısa sürede Suriye'de oluruz" dedi.

Ahmet Sakallı da 2 yıl önce geldikleri Türkiye'de kendilerine kucak açıldığı için şanslı ve mutlu olduklarını vurguladı.

Burada her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını anlatan Sakallı, "Ramazanda kendimizi düşünmüyoruz. Çok şükür her şeyimiz var. Suriye'deki yakınlarımız, imkansızlık içerisinde ramazanı geçirecek. Hayırseverlerden onlara yardım malzemesi göndermelerini talep ediyoruz" diye konuştu.

Çadır kentteki Suriyeli çocuklar ise ülkelerindeki olaylardan habersiz oyun oynayarak zaman geçiriyor.

Kaynak: AA

  • ETİKETLER

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim