Ramazan

Atatürk Havalimanı'nda Sakal-ı Şerif ziyareti

Atatürk Havalimanı'nda Sakal-ı Şerif ziyareti

Giriş: 09 Haziran 2017, 15:51 Güncelleme: 09 Haziran 2017, 16:44

Hazreti Muhammed'in Sakal-ı Şerif'i ve Kabe örtüsü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminal'inde Cuma namazı öncesi ziyarete açıldı.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  bulunan mescitte Ramazan dolayısıyla Sakal-ı Şerif  ile Kabe-i Muazzama örtüsü  salavatlar eşliğinde açıldı.  Cuma namazı öncesinde mescitte sıraya giren yerli ve yabancı  yolcularla bazı havalimanı çalışanları, oluşturulan koridorla özel cam kabın içerisindeki Sakal-ı Şerif'i ile Kabe-i Muazzama örtüsünü ilahiler eşliğinde  görme imkanı buldu. Sakal-ı Şerif ziyareti sırasında sıraya girenler öpüp başlarına koydular ve salavat getirdiler.Duygulu anların yaşandığı ziyarette, bazı vatandaşlar gözyaşlarını  tutamadı.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Mescidi İmam Hatibi Abdülsamet Karadayı da Sakalı Şerifi tutarken zaman zaman göz yaşlarına hakim olamadı.Çok anlamlı bir amaç için bir araya geldiklerini söyleyen Karadayı,  şunları kaydetti: "Kur'an-ı Kerim'in indirildiği Ramazan-ı Şerif'te alemlere rahmet  olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in mübarek sakallarını buraya  getirmek nasip oldu. Cenab-ı Hak, istifade etmeyi, bereketlenmeyi, şifa bulmayı  da nasip eylesin. Burada ne kadar büyük şifalar, ne kadar büyük bereketlenmeler  vardır. İnşallah o niyetle, halisane, maddi ve manevi hastalıklarımıza şifa  olsun. Tabii ki kıblemiz olan Kabe-i Muazzama'nın örtüsü de burada  görülebiliyor."

Havalimanı çalışanlarından Hakan Yıldız, Sakal-ı Şerif'i ilk defa  gördüğünü, büyük bir huzur hissettiğini anlatırken, Bayram Öktem ise daha önce  başka mekanlarda Sakal-ı Şerif'i görme imkanına erişmesine rağmen her defasında  farklı duygular hissettiğini belirtti.Güney Afrika'dan Atatürk Havalimanı'na gelen Patrick Malasela da  "Sakal-ı Şerifi ilk defa burada gördüm. Daha önce karşılaşmamıştım. Benim için  unutulmaz bir anı oldu." dedi.

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim