Ramazan

İzmir'de teravihlerde camiler taşıyor

İzmir'de teravihlerde camiler taşıyor

Giriş: 07 Ağustos 2011, 23:43 Güncelleme: 07 Ağustos 2011, 23:43

İzmir'in önemli semtlerinden Alsancak'ın tek camisi Hocazade Camisi teravih namazlarında dolup taşıyor.

Şair Eşref Bulvarı ile Ali Çetinkaya Bulvarı'nın kesiştiği köşede bulunan cami, iftar sonra teravih namazını kılmak isteyen vatandaşları ağırlıyor.

Çeşitli semtlerden eşleri ve çocuklarıyla camiye gelen İzmirliler, namaz öncesi birbirleriyle sohbet ediyor. Caminin imamı Ahmet Kuzgun ve Müezzin Kazım Korucu tarafından kıldırılan teravih namazı sırasında cami en kalabalık anlarını yaşıyor.

İmam Kuzgun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teravih namazlarında caminin dolup taştığını, özellikle hafta içlerinde bahçede bile yer bulunmadığını söyledi. Kadınların cami bahçesindeki odalarda namazlarını kıldıklarını belirten Kuzgun, yaşlısı genci, çok sayıda İzmirli'nin camide teravih namazı kılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Kuzgun, İzmir'e gelen yerli turistlerin de teravih namazı için Hocazade Camisi'ni tercih ettiğini sözlerine ekledi.

Kuzgun, namaz öncesi vaazında ise cemaate gusül abdestinin önemi ve kişisel temizlik konusunu anlattı.

1952 yılında mimar Fahri Nişli tarafından yapılan cami Hocazade Ahmet Ragıp Üzümcü Vakfı tarafından yaptırıldığından dolayı Hocazade Camisi olarak da biliniyor.

AA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim