Ramazan

Hafızlık birincisi Samsun’dan çıktı

Hafızlık birincisi Samsun’dan çıktı

Giriş: 08 Temmuz 2014, 15:31 Güncelleme: 08 Temmuz 2014, 15:31

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen 11. Türkiye Hafızlık Yarışması’nın finali, Kahramanmaraş’taki Abdulhamithan Camisi’nde yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan yarışmaya Türkiye’nin çeşitli illerinde finale kalan 10 aday katıldı. Finali Samsun bölgesinden gelen İhsan Akoğlu önde bitirdi.
 

11. TÜRKİYE HAFIZLIK FİNALİ KAHRAMANMARAŞ’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce organize edilen yarışmaya bölgelerinde birinci olan 10 hafız katıldı.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Osman Zeki Şener, ramazan ayının hayırlara, berekete ve barışa vesile olmasını diledi. Din görevlilerinin bilgi ve becerisini geliştirmek amacıyla yarışmayı düzenlediklerini aktaran Şener, Kur’an-ı Kerim ve ezanı vatandaşlarla daha çok buluşturmak istediklerini söyledi.

Ödüller 1 Ekim’de verilecek

İl Müftüsü Muhammed Gevher de Kur’an ayı ve ayların en şereflisi ramazanda, yarışma finalinin yapılmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Gevher, Kahramanmaraş’ta her yıl yaklaşık 80 hafız mezun ettiklerini dile getirdi. Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Başkanlığını Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hilmi Karslı’nın yaptığı seçici kurul, Ali Sarıkaya, Bayram Yılmaz, Davut Kaya ve Ramazan Aran’dan oluştu.

Yarışmada, Samsun bölgesinden İhsan Akoğlu birinci, İstanbul bölgesinden İsa Kırtepe ikinci, Batman bölgesinden Sezai Kızılkaya ise üçüncü oldu. Dereceye giren hafızların ödüllerinin 1 Ekim’de Ankara’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın açılış programında verileceği belirtildi.

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim