Ramazan

Yarenler Esenler'de iftarda

Yarenler Esenler'de iftarda

Giriş: 15 Haziran 2017, 11:10 Güncelleme: 15 Haziran 2017, 11:10

Çankırılı yarenler, Esenler Belediyesi'nin Şehir İftarları'ndaki bereket sofralarında oruç açtılar.

Esenler Belediyesi'nin Anadolu'nun kardeşliğini ve bereketini İstanbul'a taşıdığı Şehir İftarları, Çankırılı yarenleri bir araya getirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen iftar programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İETT İşletmeleri Genel Müdürü Arif Emecen, Esenler Çankırılılar Dernek Başkanı Mustafa Kaplan ve belediye başkan yardımcıları da katıldı. Program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

RAMAZAN, KÜLTÜR AKTARIMINA VESİLE

Nesiller arası kültür aktarımının birlik sofralarından geçtiğini belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Şehir İftarları ile tanış olmamız, kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Ramazan vesilesiyle bu sofralarla memleketlerimizin kültürlerini hatırlıyoruz. Çankırı'nın yarenliğini gelecek nesillere siz öğreteceksiniz" dedi.

Ezanın okunmasıyla, oruçlar açıldı. Hep birlikte aynı sofrada iftar yapan Çankırılılar, Ramazan ayında hemşehrileriyle bir araya getirdikleri için Esenler Belediyesi Başkanı Göksu'ya teşekkür ettiler. İftar programı, dualarla sona erdi.

 

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim