Ramazan Haberleri

Kozan’da bin 100 aileye Ramazan boyu sıcak aş

Kozan’da bin 100 aileye Ramazan boyu sıcak aş

Giriş: 14 Nisan 2021, 10:40 Güncelleme: 14 Nisan 2021, 10:40

Adana’da, Halit Dağlı Aşevi’nde her gün pişen sıcak yemekler, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Halit Dağlı Aşevi'nde her gün kazanlar ihtiyaç sahibi aileler için kaynıyor. Kozan belediyesi ve Kozan Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek ekipleri ile korona virüs salgını nedeni ile evden çıkamayan ve çalışamayan ihtiyaç sahiplerine yemekleri tek tek dağıtılıyor. Her gün bin 100 aileye 3 bin 600 kişilik yemek dağıtımı gerçekleşiyor. Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, aşevinde pişen yemeklerin denetimini gerçekleştirirken hayırseverlere de destekleri için teşekkür etti.  

“3 BİN 600 AİLEYE ULAŞIYORUZ”

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan yaptığı açıklamada “2004 yılında burayı Halit Dağlı'nın destekleri ile burayı ilçemizde hijyenik ortamda kazandırdık. 3 bin 600 aileye ulaşıyoruz. Kimsesi olmayıp evde yemek ihtiyacını karşılayamayan ailelere hizmet veriyoruz. Hayırseverlerimizden adaklar geliyor ve pandemi nedeni ile kısıtlamalar geldi. Cenaze sahibi aileler buraya bağışta bulunarak binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşıyor. Burada Aş Evi müdürümüz Orhan Dağlı, başkan yardımcımız Süleyman Şenoğul’a da emekleri için teşekkür ederim. Kaymakamlığımızda ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmamızda destek oluyor. Bende geçen yıl kurbanlık ve adağımı aş evine bağışladım. Bu konuda halkımızın da desteği büyük. Allah herkesin hayrını kabul etsin” diye konuştu. 

KAPI KAPI İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞILIYOR

Aşevi çalışanları da vatandaşların duaları ile mutlu olduklarını ifade ederek kapı kapı mahalle mahalle ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıklarını kaydetti. İftarlık ve sahurluk yemeklerini aileler Kozan kaymakamlığı ve Belediye Başkanına teşekkür ederek “Keşke almak zorunda kalmasak. Allah razı olsun” diye hayır duaları ile teşekkürlerini ifade etti. 2020 yılında 14 ton kuru gıda desteği hayırseverlerin yardımı ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaşırken Ramazan ayının gelmesi ile vatandaşlar kurban adaklarını ve gıda desteklerini aş evine bağışlayarak ilçede korona virüs sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyor.

Kaynak: İHA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2021 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim