Ramazan

Ramazan davulcuları için düzenleme

Ramazan davulcuları için düzenleme

Giriş: 24 Haziran 2014, 15:47 Güncelleme: 24 Haziran 2014, 15:47

Ramazan aylarının vazgeçilmezi davulcular için yeni düzenleme geldi.

 Ramazan aylarında geleneksel olarak vatandaşlarımızı sahura kaldırmak için maniler söyleyerek sokaklarda dolaşan ramazan davulcularının emeklerinin gözetilmesi, korsan davulculuğu önlemek adına kimlik kartı, tek tip kıyafet uygulaması ile ramazan ayı içerisinde görev alacak davulcuların kayıt altına alınması için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi başkanlıklarınca bu yıl çalışma başlatıldı.
 

Konuyla alakalı Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ramazan davulcularının Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen beyaz gömlek, cepken yelek, siyah pantolon giymeleri, davul çalma saatlerine uymaları, davul çalma ve bahşiş toplama sırasında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen tanıtım kartlarını takmaları, davul çalma eylemini yayan olarak yapmaları, bahşiş toplama işini ramazan ayının 10. ve 20. günleri ile bayram günlerinde yapmaları ve bu günler dışında bahşiş toplamamaları konularında düzenleme getirildi.

Yapılacak bu çalışma hakkında davulcuların bilgilendirilmesi amacıyla, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığınca eğitim düzenlenecek ve bu eğitim sonrasında belgelerini Büyükşehir Belediyesine teslim eden davulcularla sözleşme imzalanarak kimlik kartları kendilerine verilecek. Vatandaşlar 153 Alo Zabıta şikayet hattını arayarak görüş öneri ve şikayetlerini bildirebilecekler” denildi.

Kaynak: İHA

  • ETİKETLER

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim