Ramazan Haberleri

Çadır yerine düğün salonlarında iftar

Çadır yerine düğün salonlarında iftar

Giriş: 28 Haziran 2014, 23:10 Güncelleme: 28 Haziran 2014, 23:10

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile merkez Karesi ve Altıeylül belediyeleri, çadır yerine düğün salonlarında iftar yemeği veriyor

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile yeni kurulan merkez Karesi ve Altıeylül belediyeleri, bu yıl sıcak olduğu için çadır yerine düğün salonlarında günde 5 bin kişiye iftar yemeği vermeye başladı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, TOKİ konutlarındaki düğün salonunda verilen iftarda orucunu vatandaşlarla açtıktan sonra yaptığı açıklamada, çadırların sıcak olması nedeniyle hem vatandaşların hem de hizmeti sunanların sorun yaşadığını söyledi.

Bu yıl farklılık yaratarak iftarları, klimalı düğün salonlarına taşıdıklarını ifade eden Yılmaz, "Ramazan ayının ilk iftarını hep beraber vatandaşlarımızla birlikte açtık. Bu yıl kazananı bol olsun, sevabı bol olsun diye farklı bir proje yaptık" dedi.

Salonlarda, çadırlarda olduğu gibi vatandaşların sıra beklemediğini yemeklerinin masalarına geldiğini dile getiren Yılmaz, "Biz belediye olarak günde bin kişiye iftar vereceğiz. Hayırsever vatandaşlar, bizimle irtibata geçerek, 30 ya da bin kişilik iftar verebiliyor" dedi.

Yılmaz, Büyükşehir Belediyesinin günde 3 bin ve Altıeylül Belediyesinin ise bin kişiye aynı şekilde iftar yemeği vereceğini, toplamda ise günde 5 bin kişiye ulaşılacağını söyledi.

Başka bir düğün salonunda vatandaşlarla iftarını açan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise anlaştıkları 3 noktada nezih ortamda iftar yemeği vereceklerini belirtti.

Vatandaşlar ise çadır yerine düğün salonlarında verilen iftar programı verilmesinden memnun kaldıklarını ifade ederek, yetkililere teşekkür etti.

Kaynak: AA

  • ETİKETLER

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2022 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim