Ramazan

Başkentliler dikdörtgen pideyi sevdi

Başkentliler dikdörtgen pideyi sevdi

Giriş: 03 Ağustos 2011, 11:31 Güncelleme: 03 Ağustos 2011, 11:31

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında üretilen ramazan pidesi ve halk pide, başkentlilerin beğenisini kazandı.

Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl ramazanda ürettikleri klasik pide ile bu sene ilk kez dikdörtgen olarak el değmeden üretilen halk pideyi başkentlilerin beğenisine sunduklarını, halk ekmek büfelerinde 400 gramı 75 kuruş olarak satılan ramazan pidesi ve 300 gramı 50 kuruş olarak poşette satılan halk pidenin büyük ilgi gördüğünü belirtti.

İlkbahar, ramazanın ilk gününde yaklaşık 40 bin pide sattıklarını, ikinci günkü talebin 50 bine çıktığını ve ilk kez üretilen dikdörtgen pideye ilginin daha fazla olduğunu bildirdi.

Halk Ekmek Fabrikasında üretilen ramazan pidesi ve halk pidenin hem ekonomik hem de sağlıklı olduğunu ve başkentlilerin ilgisinin kendilerini memnun ettiğini ifade eden İlkbahar, açıklamasında şunları kaydetti:

''İlk kez dikdörtgen pide üretilerek halk ekmek büfelerinde satışa sunuldu. Dikdörtgen olarak ürettiğimiz halk pide tamamen otomatik, el değmeden üretiliyor. Makinelere un giriyor, pide çıkıyor. Diğeri de yine otomatik olarak el değmeden üretiliyor, sadece ve sadece şekil verme aşamasında müdahale ediliyor. Dikdörtgen pide hiç el değmeden üretildiği için direkt poşete koyup satmayı uygun gördük.

Ayrıca pide, doğal ve katkı maddesi olmadan üretiliyor. Bu ramazan istedik ki herkes pide yiyebilsin. Kaliteli, sağlıklı, hijyenik ortamda hazırlanan pidenin fiyatı ise herkesin yiyebileceği seviyede. Halk ekmek olarak iftar sofralarına katkıda bulunmak istedik.''

Kaynak: AA

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003-2015 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim