Ramazan Haberleri

Kahramanmaraşlılar MARAŞDER iftarında buluştu

Kahramanmaraşlılar MARAŞDER iftarında buluştu

Giriş: 20 Ağustos 2010, 19:55 Güncelleme: 20 Ağustos 2010, 19:55

Kahramanmaraş ve ilçeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin ( MARAŞDER) geleneksel iftar programına Kahramanmaraşlılar yoğun ilgi gösterdi.

MARAŞDER Kahramanmaraş ve ilçeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin bu yılki geleneksel iftar programı Tarihi Topkapı Surları içerisinde yer alan Fatih Belediyesi Topkapı sosyal tesislerinde yapıldı. MARAŞDER'in  Geleneksel İftar programı, tasavvuf müziği sanatçısı Fethullah Badem’in Kuran tilaveti ve semah gösterisi ile başladı.

MARAŞDER Genel Başkanımız Sayın Av. Şaban Kurt, Ramazanın bolluk, bereket, sabır, metanet ve hayır ayı olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir hatırlatma ayı da olduğunu dile getirerek, “2 yıl önce kaybettiğimiz Türkiye'nin bir değeri olan ve aynı zamanda MARAŞDER'in başkanlığını yapan A. Erdem Bayazıt'ı rahmetle anıyoruz” dedi. Kurt, üniversitelerin açılma dönemi olmasından dolayı MARAŞDER’e yoğun bir burs başvurusu olduğunu ifade ederek, burs konusunda maddi durumu yerinde olan hemşehrileri tarafından hatırlanması gerektiğini vurguladı.

Başkan Kurt konuşmasında daha önce Maraşder’in Başkanlığını yapan İsmail Çetine, İbrahim Demire, Adem Kocaya ve Hacı Kutluya Maraşder’e yapmış oldukları hizmetten dolayı ayrı ayrı teşekkür etti.  Daha sonra söz alan Yazarlarımızdan Sayın Vehbi Vakkasoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Faruk Erzengin, Vakıfbank Güneş Sigorta Genel Müdürü İlker Aycı, Bahcelievler Belediye Başkan Yardımcısı ve yönetim kurulu üyemiz Mevlit Uyan ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Gönül Önal günün anlam ve önemine binaen birer selamlama konuşması yaptılar.

Yerel Posta


 

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2022 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim