Ramazan

Teravih için Erzurum'dan Sultanahmet'e geldiler

Teravih için Erzurum'dan Sultanahmet'e geldiler

Giriş: 30 Temmuz 2013, 14:08 Güncelleme: 30 Temmuz 2013, 14:08

İstanbul'un tarihi camileri, Erzurum'dan Tekirdağ'a, pek çok ilden teravih için gelenleri de ağırlıyor.

Ramazan ayının gelmesiyle özellikle İstanbul'un tarihi camilerinden olan Eyüp Sultan ve Sultanahmet Camii yurdun ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen misafirleri ağırlıyor.

Teravih namazı için Erzurum'dan Sultanahmet'e gelen Yılmaz ailesi, İstanbul'da Ramazan'ı farklı bir maneviyatta hissettiklerini belirterek, ''Sabah namazı için de Eyüp Sultan'a gidip oradan Erzurum'a geri döneceğiz'' diyor.

Eyüp Sultan'da sabah namazı

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Müslümanlar yurdun dört bir tarafında teravih namazı için camilere akın ediyor. İstanbul'un tarihi camilerinden olan Sultanahmet ve Eyüp Sultan Camii ise ramazan ayında ayrı bir ilgi görüyor.

Tekirdağ'dan, Kocaeli'ne, Konya'dan Erzurum'a, Avusturya'dan Ürdün'e çeşitli şehir ve ülkelerden İstanbul'a gelen vatandaşlar Ramazan'ın coşkusunu İstanbul'un manevi havasıyla birleştirmek için Sultanahmet ve Eyüp Sultan Camii'ni tercih ediyor. Teravih namazı için Erzurum'dan Sultanahmet'e gelen Yılmaz ailesi, İstanbul'da Ramazanı farklı bir maneviyatta hissettiklerini belirterek, ''sabah namazı için de Eyüp Sultan'a gidip oradan Erzurum'a geri döneceğiz'' diyor.

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2020 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim