Ramazan

En güzel ödev!

En güzel ödev!

Giriş: 31 Mayıs 2017, 17:37 Güncelleme: 31 Mayıs 2017, 17:37

Malatya’da İmam Hatip Lisesine giden 3 öğrenci, öğretmenlerinin kendilerine verdiği performans ödevi ile Kur’an-ı Kerim’i yaklaşık 2,5 ayda el yazısıyla yazdı.

Malatya Yeşilyurt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Elif Ölçekli, Özcan Bozdemir ve Enes Akgün, meslek öğretmenlerinin verdiği performans ödevi kapsamında Kur’an-ı Kerim’i el yazısı ile yazdı. Okul ve derslerinden artan zamanlarda günlük 15 sayfaya yakın Kur’an-ı Kerım’i el yazısıyla bire bir yazan öğrenciler, yaklaşık 2,5 aylık süre zarfında kendilerine verilen ödevi başarıyla tamamladı.
Öğrencilerden 16 yaşındaki Elif Ölçekli, ilk başta zorlanmasına rağmen sonrasında arkadaşlarının ve hocalarının da desteği ile Kur’an-ı Kerim’i el yazısı ile yazmayı başardığını söyledi. Bu şekilde derslerinin de kolaylaştığını belirten Ölçekli, Kur’an-ı da artık daha rahat okuyabildiğini söyledi. Lise öğrencisi 17 yaşındaki Özcan Bozdemir de, derslerinden artan zamanlarda Kur’an-ı Kerim’i yazmaya çalıştığını belirterek bu süre zarfında öğretmenlerini de kendisine büyük destek sunduğunu söyledi.

Elde yazmanın tesiri fazla
Öğrencileri Kur’an-ı Kerim’i el yazma konusunda teşvik eden meslek öğretmeni Mehmet Erengül, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim ile aşinalığını arttırmak maksadı ile 2. dönemde böyle bir ödev verdiğini belirterek, “Bir kere yazmanın on kere okuma kadar etkili olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda sesime kulak veren öğrencilerimiz dönem bitmeden kendilerine verilen ödevi başarıyla yerine getirdiler” şeklinde konuştu.
İlahiyat Fakültesinde okurken kendisinin de hat dersi olarak Kur’an-ı Kerim’i yazma hayalinin olduğunu belirten Erengül, “Kendim gerçekleştiremedim böyle bir hayali ancak lisede öğrencilerimize ödev olarak verdim. Bundan sonra da böyle bir ödev vereceğiz” dedi.

  • ETİKETLER

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2020 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim