Ramazan'da yaşlı ve engellilere sıcak yemek

Başakşehir Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli 170 hanede yaşayan 300 vatandaşın evine her gün iftar ve sahur yemeği götürüyor.

Ramazan'da yaşlı ve engellilere sıcak yemek
GİRİŞ 15.06.2017 16:04 GÜNCELLEME 15.06.2017 16:04
ÖNEMLİ KONULAR

2011 yılında başlatılan hizmetten bugüne kadar 52 bin 500 hane faydalandı.

Başakşehir Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi yaşlı ve engellilerin iftar ve sahur yemeklerini evlerine götürüyor. Ücretsiz olan uygulama ile ilçede bu sene; 170 hanede 300 vatandaşa her gün korunaklı kaplarda dört çeşit yemek ve tatlıdan oluşan menü ulaştırılıyor.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “İlçe genelinde çeşitli sebeplerle yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın iftar ve sahur yemeklerini biz hazırlayalım, evlerine sıcak yemek götürelim istedik. 2011 yılında başlattığımız uygulamada aldığımız güzel tepkiler ve talepler nedeniyle her yıl hizmetimizin kalitesini ve kapsamını genişleterek bir adım öteye taşıyoruz” dedi.

Belediye, sıcak yemek hizmeti ile Ramazan ayında kendi başına yemek yapamayacak ve iftar çadırlarına ulaşamayacak durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşların mağduriyetleri gidermeyi amaçlıyor. Uygulamadan memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, belediyenin hizmetini aksatmadan sürdürdüğünü belirterek, yetkililere teşekkür ettiler. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL