Ramazana özel camilere ücretsiz dezenfekte

Pandemi döneminde yüksek riskli iller arasında yer alan Malatya’da, cami, mescit ve Kur'an kursları, korona virüs önlemleri kapsamında dezenfekte ediliyor.

Ramazana özel camilere ücretsiz dezenfekte
GİRİŞ 20.04.2021 15:23 GÜNCELLEME 20.04.2021 15:23 KAYNAK İHA
ÖNEMLİ KONULAR

Koronavirüs sebebiyle devam eden tedbirler doğrultusunda camilerde dezenfekte çalışmaları devam ediliyor. Malatya’da özel bir temizlik şirketi tarafından Malatya’daki camilerde ücretsiz olarak dezenfekte gerçekleştiriliyor. Battalgazi İlçesi Başharık Mahallesi’ndeki Miraç Camii Din Görevlisi Recep Kök, camide yapılan dezenfekteden dolayı teşekkür edip, “Temizlik şirketi yönetimine teşekkür ediyorum. Ücretsiz bir şekilde gelip camiyi dezenfekte yapıyorlar. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

CUMA NAMAZI KURALLARA UYULARAK KILINIYOR
Kök, vatandaşları Covid-19 kurallarına uymalarını tavsiye ederek, “Maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyalım, hep birlikte virüs yenelim. Camide cuma namazlarında ise hijyen kurallarına uygun, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde vatandaşlarımız namazlarını kılıyor" dedi.

“RAMAZAN AYI SEBEBİYLE SEVAP KAZANMAK İSTEDİK”
Temizlik şirketi yönetim kurulu başkanı Süleyman Eski de “Korona virüs salgını artışta. Biz de şirket olarak Malatya'da camilerimiz ve Kur’an kurslarımızı ücretsiz bir şekilde dezenfekte yapmaya karar verdik. Vatandaşlarımız temiz ve hijyenik bir şekilde ibadetlerini yerine getirsinler diye ücretsiz olarak dezenfekte yapıyoruz. Ramazan ayı nedeniyle sevap kazanmak istedik” şeklinde konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL