Ramazan

Serdar Tuncer'den, Asr-ı Saadet’i anlatan dizi müjdesi!

Serdar Tuncer'den, Asr-ı Saadet’i anlatan dizi müjdesi!

Giriş: 25 Nisan 2021, 15:38 Güncelleme: 25 Nisan 2021, 15:38

Şair ve Yazar Serdar Tuncer, konuk olduğu Bağcılar Belediyesi’nin programında, hem Ramazan üzerine sohbet etti hem de gündemdeki konuları değerlendirdi.

Bağcılar Belediyesi’nin online gerçekleşen “Ramazan Bağcılar’da farklı yaşanır” adlı etkinliği sevilen isimleri ağırlamaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayın programının son konuğu ise şair ve yazar Serdar Tuncer oldu. Tuncer, program sırasında çeşitli şiirler okuyarak renklendirdi. 

“RAMAZAN, EMANET ŞUURUNU FARK ETTİRMEK İÇİNDİR” 

Ramazanın maneviyatı üzerine konuşan Tuncer, “Şair burada ‘Allah var dert etme’ diyor. Bir şey yaptın güzel oldu. ‘Ben yaptım’ deme ‘O yaptı’ de. Sebepler vardır ama işleri yapan Allah’tır. İnsan zannediyor ki; can benim, evlat benim, araba benim, ev benim, ömür benim. Benim diyebilmem için önce sen senin olman lazım. Sen senin değilsin. İnsan kendisine ait değil başkasının. Yerde ne varsa hepsi O’nundur. İnsanın bir şeye benim demesi kadar büyük bir yanılgı yeryüzünde yoktur. Mallar, iş, araba ve benzeri her ne varsa hepsi dünyanın süsü. Hiçbir şey benim değil. Ben de benim değilim. İnsan oruçluyken malın emanet olduğunu fark eder. Ramazan biraz da bunun için gelir. Emanet şuurunu fark ettirmek içindir” dedi.  

“BİZ SAĞLAM DURURSAK SORUN OLMAZ” 

Gündemdeki konulara dair değerlendirmelerde bulunan Tuncer, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için “Ermeni soykırımı” sözleri için “Biz içeride sağlam durursak sorun olmaz. Kendisi 20 sene sonrayı görmeyecek bir ülke benim yüzyıl önceme dair siyasi maval okuyor. Çok kıymeti harbiyesi yok” açıklamasını yaptı. Tuncer, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan başlattığı Pençe-Şimşek ve Pençe Yıldırım harekatı için de; “Operasyonlar Allah’a şükür iyi gidiyor. Allah askerimizi muvaffak etsin muzaffer eylesin” dedi. 

DİZİ MÜJDESİ 

Tuncer, programının kapanışını; kurduğu My Mecra isimli youtube kanalında yayınlayacağı bir Asr-ı Saadet’i anlatan 30 bölümlük bir dizi yapmak istediği müjdesini vererek bitirdi. 

 

Kaynak: Haber7

  • ETİKETLER

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2021 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim