Ramazan

TDV, ramazanda yüzleri güldürmeye devam ediyor

TDV, ramazanda yüzleri güldürmeye devam ediyor

Giriş: 01 Mayıs 2021, 16:11 Güncelleme: 01 Mayıs 2021, 16:11

TDV yürütülen "Beklenen Sensin Projesi" kapsamında bağışlarla hazırlanan bin gıda kolisi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki yoksullara ulaştırılıyor.

Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV), zor şartlarda yaşayan Müslümanlara destek olmak amacıyla yurt dışında ramazan yardımı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, bağışlarla hazırlanan gıda kolileri Afrika ülkesi Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin Goma kenti ile başkent Kinşasa'daki ailelere teslim ediliyor. Goma kentindeki farklı noktalarda düzenlenen etkinliklerle 500 aileye gıda kolisi dağıtıldı. Başkent Kinşasa'da da 500 gıda kolisi gelecek hafta ihtiyaç sahiplerine verilecek.

500 GIDA KOLİSİ DAĞITILDI

TDV Yurt Dışı Hayri Hizmetler Uzmanı İlyas Bulut, vakıflarının mazlum ve mağdurların yanında olmaya devam ettiğini söyledi. Ruanda'daki yardım faaliyetinin ardından Goma'ya gittiklerini dile getiren Bulut, gelen talepler doğrultusunda buradaki Müslümanlara 500 gıda kolisi dağıttıklarını aktardı.

YARDIMLAR YETERLİ OLMUYOR

Bulut, Müslüman halkın bu yardımlara ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: "Yapılan yardımlar güzel ama yeterli olmuyor çünkü nüfus çok, imkanları yok. Fakirlik çok fazla. Allah yardım edenlerden razı olsun. İnşallah önümüzdeki yıllarda buraya yapacağımız yardımları artırarak devam ettirmeyi planlıyoruz. İnsanların geri dönüşümü oldukça güzel. İnsanlar Türkiye'yi bildiklerini, Türkiye'nin Müslüman coğrafyası için yaptıklarını bildiklerini söylüyorlar. Türkiye'den geldiğimizi söylediğimiz zaman bizleri sıcak karşılıyorlar. Bunlar bizim için mutluluk verici şeyler."

TDV SINIR TANIMIYOR

Bulut, TDV'nin ramazan yardımlarının birçok ülkede sürdüğünü, vakfın faaliyetlerinin sınır tanımadığına anlatarak, "Burada insanların ihtiyaçlarını karşıladığımız zaman, onların mutluluğunu gördüğümüz zaman bu bize haz veriyor. Allah'ı anacak işler yapmaya çalışıyoruz. Zorluklarını unutuyoruz. Dünyanın dört bir yanında arkadaşlarımız sahada. Çalışmalarımız devam ediyor." diye konuştu.

Kaynak: AA

  • ETİKETLER

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
Mekke Canlı Yayın
Mekke Canlı Yayın
Medine Canlı Yayın
Nokta Elektronik Medya A.Ş. Copyright © 2003 - 2021 Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Reklam Künye İletişim